פיצויים על ביטול או עיכוב בטיסה של וויזאייר (WIZZIR)

חברת וויזאייר (WIZZAIR) היא חברה בינלאומית שהמרכז שלה בהונגריה. וויזאייר היא בין החברות הגדולות באירופה בתחום הלואו קוסט, והיא מאלו שהביאו את בשורת הטיסות הזולות לישראל. כמו שאר חברות הלואו קוסט, יש הרבה איחורים בטיסות של חברת וויזאייר וכמות ביטולי הטיסות היא יחסית גדולה. מסיבה לא ברורה, הרבה אנשים חושבים שאם העיכוב של הטיסה או הביטול של הטיסה נגרמו בחברת לואוקוסט הם לא זכאים לפיצויים. הדבר הזה הוא לא נכון. המחוקק, גם בישראל וגם באירופה לא הבדילו בין החברות השונות. אפשר לקבל פיצויים מוויזאייר.

ניתן לבדוק את הזכאות שלכם לפיצויים – כאן.

אתם יכולים לתבוע את חברת וויזאייר בעצמכם, וזה לא כל כך מסובך. אם קשה לכם, אתם מוזמנים להיעזר בשירות שלנו, ושאנחנו נתבע בשבילכם את וויז אייר תמורת עמלה של 25 אחוזים מהפיצוי. אם לא יתקבל פיצוי אתם לא תצטרכו לשלם בכלל. אם אתם לא בטוחים שמגיע לכם, אז שווה לכם לנסות דרכנו, כי אין לכם מה להפסיד.

עיכוב בטיסה של חברת וויזאייר.

בגלל שוויזאייר היא חברת לואו קוסט המטוסים שלה נמצאים כמעט כל הזמן בטיסה והם נמצאים מעט מאוד על הקרקע בשדה התעופה. העובדה הזו מגדילה מאוד את מספר הטיסות שמתעכבות ומגיעות באיחור. וויזאייר פועלת לפי החוק האירופי כי היא חברה אירופאית ורוב הטיסות שלה מישראל הן לאירופה.

אנשים יורדים ממטוס של וויזאייר

לפי החוק האירופאי עיכוב של שלוש שעות בטיסה מזכה את כל הנוסעים בפיצוי. שימו לב, האיחור נקבע לפי הנחיתה ביעד ולא לפי שעת ההמראה. בהזמנה שלכם אמורה להופיע שעת הנחיתה הצפוייה. אם המטוס הגיע שלוש שעות אחרי הזמן הזה ליעד שלו אתם זכאים לפיצוי. לפעמים הטיסה ממריאה באיחור של שלוש שעות אבל מגיעה ליעד קצת לפני הזמן של איחור של שלוש שעות ובמקרה כזה לא תהיו זכאים לפיצוי.

ביטול טיסה של חברת וויז אייר.

לפעמים, חברת וויז אייר בוחרת לבטל לחלוטין את הטיסה. במקרה כזה אתם זכאים בכל מקרה לקבל את הכסף שלכם בחזרה. בדרך כלל, חברת וויז אייר תציע לכם שתי אפשרויות לבחירתכם – לקבל את הכסף בחזרה לאמצעי התשלום או לקבל החזר של 120 אחוזים בשובר לניצול לטיסות הבאות בוויז אייר. אם לא תבחרו בין שתי האפשרויות, אפשרות ברירת המחדל של וויזאייר היא לתת לכם את הכסף בשובר שלהם, ולכן כדאי לשים לב אם הגיעה הצעה להחזר דרך הדואר האלקטרוני שלכם.

הבעייה הגדולה בהחזר כספי מחברת וויזאייר היא במקרה שבו הזמנתם את הטיסה דרך סוכנות נסיעות או דרך אתר אינטנרט אחר. במקרה שההזמנה נעשתה על ידי צד שלישי, וויזאייר מחזירה את הכסף לסוכנות ורק אחרי שהיא מחזירה את הכסף לסוכנות אתם יכולים לקבל את הכסף. במקרה כזה הרבה מאוד פעמים לוקח הרבה מאוד זמן עד שתקבלו את הכסף, ולפעמים יהיה צריך התערבות משפטית כדי לקבל את הכסף. בדרך כלל החברות וויז אייר והסכונות יאשימו אחת את השנייה בכך שלא קיבלת את הכסף וזה יכול להיות לא כך נעים. זו אחת הסיבות שבגללן כדאי להזמין טיסה מוויזאייר באופן ישיר ולא על ידי צד שלישי.

יש סיכוי גדול שמגיע לכם גם פיצויים מעבר להחזרת המחיר של הטיסה. לפעמים, אנשים טועים לחשוב שההחזר הכספי פוטר את החברה מפיצויים וזה לא נכון. אם הביטול של הטיסה נעשה 14 ימים לפני המועד של הטיסה, אז באופן פשוט אתם זכאים לפיצויים. וויזאייר יכולים לספק לכם טיסה חילופית, בתנאי שהתנאים שלה מאוד דומים בשעות לטיסה המקורית. בגלל האופי של חברת וויזאייר ופריסת הטיסות שלה, טיסות חלופיות דומות כמעט אף פעם לא זמינות ולכן במקרה של ביטול טיסה פחות מ14 ימים לפני הטיסה, יש לכם עילה לתבוע פיצויים.

ישנם מקרים מיוחדים שבהם וויזאייר לא תהיה חייבת פיצויים בגלל שהביטול קרה בגלל נסיבות שלא תלויות בחברה. וויזאייר משתמשת בתירוץ הזה בקרוב לחצי מהטיסות שלה. ברור שהמחוקק האירופאי ובתי המשפט האירופאיים לא התכוונו לשימוש כל כך גורף בתירוץ של נסיבות מיוחדות, ולכן צריך בהרבה מקרים לפנו הלאה לרשויות כדי למצות את הזכויות.

חשוב לדעת, שגם במקרה שהביטול של הטיסה נעשה שלא באשמת וויזאייר, עדיין הם מחוייבים בתשלומי רווחה שנגרמו בגלל ביטול הטיסה, כמו מלון, אוכל, נסיעות וטיסות חלופיות. בדרך כלל הם לא יפצו על חלקי הרווחה באופן מלא, אבל עדיין כדאי לתבוע גם את הזכויות האלו אם הן לא ניתנו על ידי וויזאייר במקום. אם קיבלתם מלון מוויזאייר, כמובן שאתם לא זכאים לתשלום נוסף עבור המלון. כדאי מאוד לשמור את כל הקבלות במקרה של ביטול.

כמה מקבלים פיצויים מחברת וויזאייר?

סכום הפיצויים תלוי במרחק של הטיסה המתוכננת. אם מדובר בטיסה שהיא עד 1500 ק"מ, הפיצוי הוא 250 יורו. מרחק קצר כזה קיים כמעט רק בטיסות לקפריסין ויוון. טיסות שבין 1500 ק"מ ל3500 ק"מ מזכות בפיצויים של 400 יורו. רוב הטיסות של וויזאייר נכללות בקטגוריה הזו. טיסות שהן מעל 3500 ק"מ מזכות בפיצוי של 600 יורו לכל נוסע.

מטוס וויזאייר

כתיבת תגובה